ارزش کل بازار ارز رمزپایه از 760 میلیارد دلار گذشت، اتریوم از ۱۰۰۰ دلار رد شد

در روز شنبه شانزدهم دی‌ماه، با ادامه‌ی رشد قیمتی آلت کوین‌ها، ارزش کل بازار ارز رمزپایه از 760 میلیارد دلار هم گذشت. این میزان ارزش، رکوردی جدید در تاریخ ارزهای رمزپایه است. با اخبار مستر کوین از جدیدترین قیمت‌ها در بازار ارزهای رمزپایه با خبر باشید…

در دو روز گذشته، اتریوم نیز نشان داد که هنوز جای پیشرفت دارد و قیمت خود را از ۱۰۰۰ دلار رد کرد. این افزایش قیمت اتریوم در حالی صورت گرفت که ریپل همچنان جایگاه دوم را پس از بیت کوین در اختیار دارد. در روز جمعه، قیمت اتریوم کمی کاهش یافت و به ۹۹۱ دلار رسید. این کاهش در ریپل شدیدتر بود و با افتی ۱۷ درصدی، قیمت آن ۳ دلار شده است. به این ترتیب، رقابت بین اتریوم و ریپل داغ‌تر شده است.

قیمت بیت کوین

تحرکات بازار آلت کوین‌ها، سهم بازار بیت کوین را کاهش داده است. در پایان روز چهاردهم دی‌ماه، سهم بیت کوین تنها ۳۳٫۱ درصد از کل ارزش بازار ارز رمزپایه بود. به عبارت دیگر، اکنون آلت کوین‌ها ۶۶٫۹ درصد ارزش کل بازار ارز رمزپایه را در اختیار خود گرفته‌اند.

با این وجود، قیمت بیت کوین هم در روزهای گذشته روندی صعودی به خود گرفته است و در روز جمعه نیز با جهشی ۱۲ درصدی، قیمت خود را به ۱۶٫۸۴۳ دلار رساند. به این ترتیب و به عقیده برخی کارشناسان، روزهای سخت بیت کوین در حال گذر است.

 

 ارزهای رمزنگاری شده

بازار داغ آلت کوین‌ها و تأثیر بر ارزش کل بازار ارز رمزپایه

تنها دو روز پس از دستیابی آلت کوین‌ها به ارزش بازار ۴۰۰ میلیارد دلاری می‌گذشت، در روز پنج‌شنبه، ارزش این بازار به ۵۲۰ میلیارد دلار رسید! در این افزایش قیمت، روند صعودی اتریوم تأثیر مثبتی داشت. البته با افت قیمت برخی آلت کوین‌ها در روز جمعه، ارزش کل این بازار به ۴۸۳ میلیارد دلار رسیده است.

صعود ترون و افت استلار

قابل توجه‌ترین عملکرد در میان برترین ارزهای رمزپایه مربوط به ترون است. ترون با رشد چشمگیر روزهای گذشته‌اش خود را به رتبه‌ی هشتم ارزش بازار ارز رمزپایه رسانده است. اکنون ارزش کل این ارز رمزپایه به بیش از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

از سویی دیگر، بیش‌ترین افت قیمت در ده ارز رمزپایه برتر، به استلار، کاردانو و ریپل مربوط می‌شود. این ارزها به ترتیب با ۲۲٫۹۲، ۱۸٫۶۴ و ۱۷ درصد افت قیمت در روز جمعه مواجه شدند. به این ترتیب، استلار که برای مدت کوتاهی به رتبه هفتم جدول ارزشمندترین ارزهای رمزپایه رسیده بود، به رده‌ی نهم سقوط کرد.

منبع: ccn.com و coinmarketcap.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *