باغی بهشتی که در یک گودال مخفی شده است!

منطقه ای در جنوب شرقی بخش های جنوبی استرالیا نزدیک Mount Gambier وجود دارد که با ساختارهای آتشفشانی زیادی همچون دهانه های آتشفشانی، دریاچه ها، غارهای آهکی، غارهای پر آب و گودال ها پوشیده شده است. یکی از این گودال ها دقیقا در نزدیکی بزرگراه شرقی Jubilee قرار گرفته و به دلیل محیط زیبا و دل انگیز خود ارزش بازدید دارد. آنچه زمانی یک غار معمولی حاصل از فرسایش سنگ های آهکی توسط آب دریا بود، با فرو ریختن سقف اش تبدیل به مکانی ایده آل برای ایجاد باغی زیبا گشت.

 

باغ بهشتی در استرالیا

 

 

این باغ بهشتی در دهه ی 1880 میلادی در گودال آمفرستون توسط جیمز آمفرستون ساخته شد. جیمز این ملک را پس از بازنشستگی یعنی 20 سال پس از خرید، دستخوش تحول کرد؛ او می خواست مکانی دل انگیز خلق کند که مردم Mount Gambier بتوانند برای استراحت و فرار از گرمای تابستان به آن پناه برند. او در کناره های سنگی این گودال مسیری ایجاد کرده و در آن پله های چوبی تعبیه کرد تا مردم بتوانند از طریق آنها به داخل گودال آمده و از باغ بهشتی او لذت ببرند. باغی که در آن انواع مختلفی از سرخس، درختچه و گل کاشته شده بود. این گودال همچنین دریاچه ی کوچکی در میان خود داشت که بازدیدکنندگان می توانستند در آن قایق سواری کنند.

باغ بهشتی به سرعت با استقبال زیادی مواجه شد و بین شهروندان Mount Gambier از محبوبیت زیادی برخوردار گشت. بعد از اینکه جیمز آمفرستون در سال 1900 از دنیا رفت، باغ او مورد کم لطفی قرار گرفت تا اینکه 40 سال پیش باغ او را که تبدیل به محل تخلیه ی زباله شده بود از این وضعیت نجات دادند. این باغ در سال 1976 توسط کارکنان بخش چوب و جنگل استرالیای جنوبی احیا شد. آنها زباله ها را از داخل گودال جمع آوری کرده، علف های هرز را کندند و در امتداد تراس ها گیاهان و گونه های متنوع کاشتند.

 

باغ بهشتی استرالیا باغ بهشتی استرالیا باغ بهشتی استرالیا باغ بهشتی استرالیا باغ بهشتی استرالیا

پس از این اقدامات یکبار دیگر این باغ تبدیل به مکانی محبوب در میان شهروندان این نقطه شد. در سال 1995 این باغ به لیست میراث استرالیای جنوبی اضافه گشت.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *