بهترین سرمایه گذاری در سال 97‌ کدام است ؟

بهترین سرمایه گذاری در سال 97‌ کدام است ؟ این سوال بسیاری از افرادی است که نمی دانند با سرمایه خود چکار کنند.در این مقاله سعی براین است که به بهترین شکل پاسخ این سوال را بدهیم.بهترین مکان سرمایه گذاری از دید یک سرمایه گذار، باید پرسود و کم ریسک باشد یا به اصطلاح سود خوب امنیت زیاد. در این مقاله با بررسی تمامی بازارهای اقتصادی و روندهای گذشته آنها، میتوان برای سال 97 بازاری مناسب برای سرمایه گذاری را انتخاب کرد.

بهترین سرمایه گذاری در سال 97

در روزهای گذشته شاهد نوسانات در بازارهای مختلف اقتصادی بوده‌ایم. از تغییرات شدید قیمتی دلار تا عرضه‌ سکه در بانک‌ها و …. .

حال با توجه به این بازارها ما چگونه میتوانیم بهترین مکان سرمایه گذاری را انتخاب کنیم؟

بازار ارز

بازار ارز که بسیاری از مردم تنها به دلار آن را می‌شناسند میتواند به عنوان معیاری برای بررسی روند این بازار و درصد سودآوری طی ماه های اخیر باشد. در یک بررسی نموداری ساده از تاریخ 94/11/24 تا 96/11/24 در مدت دو سال میتوان مشاهده نمود که طی آن قیمت دلار از 3513 تا 4852 تومان به میزان 1339 تومان به اندازه 39 درصد تغییر قیمت پیدا کرده است. طبق نمودار زیر مشاهده میشود که اگر به طور مثال فرد سرمایه گذاری دو سال پیش به اندازه مبلغ 10 میلیون تومان در بازار دلار سرمایه گذاری میکرد، الان سودی معادل 3 میلیون و 900 هزار تومان میتوانست بدست بیاورد.

در این بازار به نکته‌ای که میتوان توجه کرد سودهای مقطعی این بازار و اینکه دارای ریسک زیادی میباشد. با توجه به وجود دلالان بسیار زیاد این بازار نمی‌توان به عنوان مکانی برای سرمایه گذاری در نظر گرفت. دولت و بانک مرکزی برای جلوگیری از کاهش ارزش ریال نیز برای مقابله با این پدیده به طور جدی در تلاش هستند، در نتیجه میتوان گفت که این بازار برای سرمایه گذاری با توجه به اینکه دولت در مقابل همچین سرمایه گذاری قرار گرفته بازاری بسیار پر ریسک است.

در شرایطی که ثبات اقتصادی یا سیاسی وجود نداشته باشد، این بازار می تواند رشد چشم گیری نماید. پس رصد اخبار برای این سرمایه گذاری ضروری است. ما سرمایه گذاران در قسمت ارز و دلار را به شناخت بیشتر خصوصیات این بازار و شناخت وابستگی آن به سایر صنعت ها را توصیه می کنیم.

 

بهترین سرمایه گذاری در سال 97

با توجه به اینکه قبل از شروع سال 97 قیمت دلار 4300 تومان بود و امروزکه تیرماه 97 است قیمت دلار به 7300 تومان رسیده است سرمایه گذاری در این بازار به نظر می رسه خوب باشه.

 بازار طلا و سکه

در ارتباط با بازار سکه وطلا میتوان گفت که این روزها، خبرهای زیادی در ارتباط با پیش فروش سکه از بانک های کشور شنیده می‌شود. علت این امر برای جلوگیری از افزایش بیش از حد قیمت دلار و ارزهای دیگر میباشد و برگشت پول های سرگردان به سیستم بانکی کشور و جلوگیری از به وجود آمدن هیجانات در بازار شود.

 

نکته قابل ذکر در اینجا اینست که با وجود رابطه مستقیم بین قیمت ارز و سکه و طلا، در صورت افزایش قیمت ارز میتوان برای این بازار نیز افزایش قیمت را در نظر گرفت و در نتیجه پیش فروش سکه به قیمت یک میلیون و سیصد هزار تومان میتوان سرمایه گذاری مناسبی در نظر گرفته شود. در ارتباط با تایید این موضوع میتوان تاثیر انس جهانی بر قیمت طلا و سکه را درنظر گرفت در صورت افزایش قیمت طلای جهانی که خود آن نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، میتوان آینده سرمایه گذاری مناسبی را برای این بازار در نظر گرفت.

 

 

بازار بورس و بانک به عنوان مکان هایی برای سرمایه گذاری در بین مردم شناخته است.در این میان ما باید به دنبال سرمایه گذاری مطمئن و با بازده مطلبوب باشیم.

با بررسی دو بازار ارز ، طلا و سکه در سال 96 و مشاهده روندها و عوامل تاثیرگذار در این بازارها به این نتیجه رسیدیم که بازار طلا وسکه دارای سودآوری بیشتری نسبت به بازار ارز می‌باشد و ریسک کمتری هم دارد. در مفاهیم اقتصادی ریسک و بازده دو مفهوم جدایی ناپذیر هستند و هر چه بتوانیم ریسک کمتری را متحمل شویم، میتوانیم سرمایه گذاری مطمئن تری داشته باشیم. پس مکانی برای سرمایه گذاری باید انتخاب شود که ریسک کمتر و بازده بیشتری داشته باشد.

در این قسمت به بررسی دو مکان دیگر، بازار بورس و بانک میپردازیم و در نهایت از میان همه اینها بهترین سرمایه گذاری را برمی‌گزینیم.

3-بازار بورس

بازار بورس به عنوان بازاری که همیشه مورد استقبال اکثر فعالان این حوزه بوده، به عنوان بازاری برای سرمایه گذاری با ریسک مناسب و سودآوری معقول و همیشگی شناخته می‌شود و اینکه میتوان با افزایش تخصص در این بازار، میزان ریسک را کاهش و بازدهی را افزایش داد. تخصص‌های مورد نیاز برای این بازار را میتوان به تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال خلاصه کرد. در بازار بورس شرکت ها به چند دسته طبقه بندی شده و میتوان اثر متغیرهای کلان اقتصادی مثل افزایش یا کاهش نرخ ارز در این شرکت ها را، بررسی کرده و سودآوری و زیان آنها را پیش بینی کرد.

 

بازار بورس

به طور خلاصه میتوان شرکت‌های بورسی را به دو گروه کلی شرکت های وارداتی و صادراتی خلاصه کرد. مهمترین شرکت های صادراتی را میتوان به صنعت پتروشیمی خلاصه کرد، که تغییرات نرخ ارز میتواند باعث افزایش یا کاهش درآمدزایی در شرکت شود. با تحلیل‌های انجام شده مشخص شد که احتمال افزایش نرخ ارز به خصوص دلار وجود داشته و به همین دلیل میتوان برای شرکتهای صادراتی این را پیش بینی کرد که با این اتفاق، میتوان افزایش درآمد برای انها را متصور شد ودر نتیجه در سال 97 با افزایش قیمت دلار، میزان سودآوری در شرکت های صادرات محور افزایش می‌یابد. و به دلیل اینکه  بازار بورس جز موارد حمایتی همیشگی دولت می‌باشد و هم اینکه میتوان با افزایش دانش در این بازار بر میزان سودآوری بدست آمده از این بازار را افزایش داد.

4- بانک

میزان ریسک پذیری افراد در نوع سرمایه گذاری آنها متفاوت است، از این جهت مکان هایی برای سرمایه گذاری وجود دارد که بدون داشتن ریسک یا با حداقل ریسک موجود میتوان در آنها سرمایه گذای کرد و البته میزان بازدهی و سودآوری نیز کمتر است.

بانک ها در امر سرمایه گذاری فعالیت داشته و با حساب های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدتی که ایجاد میکنند به عنوان مکانی امن برای سرمایه گذاری در بین مردم شناخته شده اند البته میزان سودآوری کم بوده و ضمن ریسک خاصی را نیز فرد سرمایه گذار متحمل نمی‌شود. ولی نکته ای که در اینجا میتوان به آن اشاره نمود اینست که سرمایه گذاری در بانک اولا به زیان اقتصاد کشور است دوما با عث کاهش ارزش پول سرمایه گذار می‌شود به دلیل اینکه اگر فرد سرمایه گذار نتواند سرمایه خود به میزان تورم که وجود دارد حفظ کند قطع ارزش زمانی پول را در نیافته است.

 

 

در نتیجه در میان این دو بازار نیز همانگونه که مشاهده کردیم بازار بورس به عنوان بهترین سرمایه گذاری شناخته شد. و البته در میان چهار مکان گفته شده برای سرمایه گذاری در بلند مدت، میتوان بازار بورس را به عنوان بهترین مکان در نظر گرفت و به حرکت های بزرگ در بازار طلا وسکه نیز توجه نمود و سرمایه گذاری انجام داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها

اندیشه فولادوند با این ترفندهای بی‌نظیر، لاغری صورت خود را برطرف کنید! برطرف کردن لاغری صورت بیت کوین خبر خوش برای روستائیان درمان سرطان با ماهی دلیل استفاده از ماهی سار خوئینی ها ستاره های سینما که افت کردند ستاره های کم فروغ سینما ستاره هایی که الان بازی نمی کنند شهرزاد در فصل سوم شوخی کاوه رضایی صورتم چگونه چاق می شود علیرضا جلالی تبار علی قربان زاده غذاهای مفید برای چاق شدن صورت غزل صارمی فصل دوم شهرزاد فناوری قابلیت جدید واتس اپ لعیا زنگنه لیست قیمت محصولات ایران خودرو ماهی ماهی برای آسم مفیده ماهی به درمان ایدز کمک می کند ماهی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد ماهی سبب کاهش فشار خون می شود مزایای استفاده از گوشت ماهی معراج درقرآن میترا حجار نشانه های بیماری کبد نگار فروزنده نیما شاهرخ شاهی وام کم‌بهره برای ساکنین روستا‌ها تصویب شد ورزش کوتاه خوبه یا بد ؟ ورزش کوتاه مدت مفیده ؟ ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای همه افراد جامعه مناسب نیستند پایان فصل دوم شهرزاد پوریا پورسرخ چرا از ماهی استفاده کنیم چرا باید در رژیم غذایی خود از ماهی استفاده کنیم؟ چرا باید ماهی بخوریم چگونه صورتم چاق شود کاهش خطر سکته مغزی با ماهی
جولای 2018
ش ی د س چ پ ج
« ژوئن    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

تبلیغات در سایت خبری پونکس فای

شما می توانید برای درج تبلیغ سایت شما بصورت لینک ،بنر و تبلیغ رپرتاژ با ایمیل iranads1986@gmail.com در تماس باشید